Zajście ? opieka na życie? To wątpliwość zadaje sobie spora część osób.

Po co mi ubezpieczenie na życie? To zapytanie zadaje sobie spora część osób. Jest ono przecież nieobowiązkowe, a więc nie jesteśmy zobowiązani do jego zakupu. Czym jednak jest polisa na życie? Jest to nic innego jak forma zabezpieczenia finansowego najbliższych osób ubezpieczonego w przypadku jego śmierci. W razie zajścia zdarzenia towarzystwo ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie osobie uposażonej. Dodatkowe pieniądze otrzymane z polisy nie zwrócą życia osobie zmarłej, ale pomogą jego najbliższym w spłacie kredytu lub innych zobowiązań, zapewnią środki potrzebne do życia bądź zapewnia inne wsparcie finansowe.

ac Tarnowskie Góry

Dodatkowo ubezpieczenie można rozszerzyć o ubezpieczenie od wystąpienia poważnych chorób, a otrzymane środki przeznaczyć na leczenie, kupno leków, rehabilitacje itd. Warte uwagi jest także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli tych jakich nie planowaliśmy. Jeżeli w wyniku wypadku, doświadczylibyśmy obrażeń ciała np złamań otrzymamy stosowne odszkodowanie. Ubezpieczenie NNW obejmuje ochronę życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i pasażerów.

Nadchodzi taki czas kiedy musimy pożegnać się ze swoim autem.

Przychodzi taki czas gdy musimy rozstać się ze swoim samochodem. Kiedy zawodzi on coraz częściej, a jego ciągłe naprawy zaczynają znacząco uszczuplać nasz budżet stajemy przed wyborem: kolejna naprawa lub zezłomowanie. Pomimo, że był on z nami przez wiele lat i przemierzył tysiące kilometrów przychodzi czas by zastąpić go nowym, niezawodnym samochodem. Jak zatem legalnie zezłomować wóz? Wszystkie samochody wycofane z eksploatacji, powypadkowe, stare lub niesprawne należy zezłomować w legalnej stacji demontażu, jakie posiadają zezwolenie.

złomowanie samochodów Myślenice

Tylko tam otrzymamy dokumenty potrzebne do wyrejestrowania samochodu w wydziale komunikacji. Samochody można oddać na złom w całości lub niekompletne, trzeba jednak pamiętać, że oddając pojazd niekompletny będzie naliczona opłata za każdy brakujący kilogram masy pojazdu z dowodu rejestracyjnego. Przed złomowaniem auta należy przygotować potrzebne dokumenty: dowód rejestracyjny, dowód osobisty, karta pojazdu (jeżeli była wydana). Po zezłomowaniu auta trzeba się zgłosić do wydziału komunikacji, aby wyrejestrować auto w terminie do 30 dni od chwili oddania samochodu do stacji demontażu pojazdów.